בעשיית האפשרי משיגים את הבלתי אפשרי

אני רוצה להציג בפניכם קטעים מספר מעשי שמלמד איך להגיע למטרותינו, צעד אחר צעד, ובמיוחד בצעדים קטנים אבל מאד אפקטיביים. אני מאד התרשמתי מהספר, הוא כתוב בצורה מעניינת, פשוטה, קלה, זורמת. הספר נכתב בספרדית על ידי ד"ר לאונרדו ארונוביץ  שהוא רופא, עוסק בתרפיה פרטית וקבוצתית, חוקר, מרצה ומנטור. הכרותי  איתו היא רבת שנים – למדנו באותה כיתה בבי"ס יסודי, עד האוניברסיטה, ככה שאני יכולה להעיד שכל מילה שכתובה בספר המחבר חי אותה על בשרו והיא מתנה מאד גדולה למי שירצה  אותו.

קריאה מהנה!

מדריך זה מגיש דרך פשוטה כדי שתרגיש שלם עם עצמך ועם החיים,
כשהסוד הוא 'עשייה' והדרישה היחידה היא שהבחירה מה לעשות תהיה אך ורק בדברים האפשריים לך, במצב האקטואלי שלך, במקום  ובתנאים
שאתה נמצא כרגע.

הפעולות האפשריות גם אם הן פעוטות, פשוטות וקשות להערכה במבט ראשון, יש בהם היתרון העצום שלא צריך קסמים, מזל וגם לא סיוע חיצוני או מכוח עליון כדי שאפשר יהיה לעשותם. זה באמת נפלא מה שניתן להשיג רק בעשיית מה שביכולתך ברגע זה.

התינוקות, הילדים וגם המבוגרים, הודות לניסיון ותרגול חזרתי של פעולות אפשריות משיגים פיתוח יכולות ומיומנויות שבהתחלת התרגול הם לחלוטין בלתי אפשריים בשבילם , כמו למשל לדבר, ללכת, לכתוב ,לקרוא, לרכב על אופניים, לשחות וכו'. אם למרות זאת עדיין נראה לך לא אטרקטיבי או חסר חשיבות להקדיש את זמנך, לצעדים קטנים, בענווה, לעשות את מה שאפשרי לך, תיקח  גם בחשבון שרוב הסבל, הבושה, החרטה ו "להרגיש רע עם עצמך" שאנשים חווים, לא קשורים לזה שיש דברים שאנשים באמת לא יכולים לעשותם אלא שמסיבות כלשהן אנשים לא עושים בשביל עצמם מה שכן היו יכולים לעשות.

מה שמזין את הפחד, הבושה והחרטה ומפחית את הערך העצמי זה, לא לעשות את האפשרי לך ולאו דווקא לא לעשות מה שבאמת "בלתי אפשרי לך". זה לא רגיל שמישהו מתייסר כי מרגיש שלא יכול לעוף בעזרת זרועותיו(ככנפיים), אבל כן זה נפוץ לראות אנשים מתייסרים נוכח החוסר עשייה שלהם במשך שנים, להצגת הידרדרות בריאותם או שנכנעת להרגלים מזיקים, בלי לעשות כלום בנידון.