התאהבות

כשמתאהבים, אנחנו רואים רק את הדברים הטובים במי שהתאהבנו, יש לזה הסבר פיזיולוגי ולפי המדע וגם הניסיון, אחרי כשנתיים, כשהקסם מתחיל לפוג, אם השכלנו לפתח קשרים המבוססים על אמון, תקשורת וכבוד הדדיים, אז ההתאהבות מקבלת לבוש חדש והופכת לאהבה. לרובנו יש ניסיון במקרים בהם ממש התאהבנו, אם באנשים ואם ברעיון ואם בעיסוק כלשהו. ברובם לא השכלנו לבסס יחסים שהתפתחו לכדי אהבה והיחס הזה התמוסס בהדרגה. במקרה הטוב, נותרים עם התרשמות טובה וזיכרון מתוק. 

בחיפושיי אחר משמעות החיים, מענה שירגיש בי כאמת שאין בה עוררין, עברתי חוויות מסוגים שונים, הכרתי אנשים, וגם אם הרגשתי שהנה – התאהבתי, הבועה לא אחרה להתנפץ וחשתי שוב ושוב אכזבה. כבר לא האמנתי שאמצא את חוף המבטחים שיגרום לי להתאהב בצחות שלו, ביופיו הטבעי, בו אוכל להתפתח ולגלות את הטעם לחיי ואז הכרתי אותה. קבוצת אנשים שנושאת בשם "בני ברוך", שחרטה על דגלה את המטרה להביא לידיעת העם היהודי ולעולם כולו את מורשתו של המקובל הענק של הדורות האחרונים, בעל הסולם בנו הבכור המשיך את מורשתו, ושמו היה ברוך. לימים הגיע אליו מי שעומד בראש קבוצת חברים זו, הרב לייטמן, שקרא לקבוצה על שם המורה שלו. אנשים גדולים אלה הם ההמשכיות של המקובלים הגדולים מימי אברהם ועד האר"י.

ההתאהבות הגיעה כשכל התכנים, המתבססים על מאמרים של אותם מקובלים, דיברו אליי, דיברו עליי, סיפרו בדיוק רק על אותו טעם שחיפשתי. ראיתי במרכז בני ברוך, אנשים, כמוני וכמו כל אחד ממש, שונים בדעות, בגילאים, במוצאם, ולכולם מטרה משותפת שבזכותה מוכנים להתגבר על כל ההבדלים. הקסם לא פג כי על אף שעברו שנים, והתגברו האתגרים, הם לא  מפסיקים לצעוד באותה דרך שמובילה למימוש פסוק משמעותי מספר משלי שאומר: על כל הפשעים, תכסה אהבה

ערך זה פורסם ב-ספטמבר 4, 2019. סמן בסימניה את קישור ישיר.