אילו טפטים אהבנו לפני שש שנים ומה השתנה מאז?

אז רצינו לבדוק מה היה פופולרי לפני שש שנים? אז כמו היום היו את האנשים שאהבו ללכת על טפטים מעוצבים חלקים, של צבע אחד ולא להשתגע או להתפרע יתר על המידה. אחרים הלכו על סגנונות צבעוניים יותר: אחד החדרים שראינו בזמנו היה סלון עם ספת עור חומה כהה וטפט בתבניות רוסיות חוזרות על עצמן בצבע שחור על רקע קרמי כאשר במרכז החדר היתה תלויה תמונה צבעונית בטירוף, כל כך צבעונית שגורם לך להרגיש שכל המציאות היא די אפורה לעומת התמונה הזו. הניגוד בין הטפטים לתמונה נותן הרגשה צעירה וחדשנית.

חדר אחר שראינו היה חדר הרבה יותר קלאסי עם חלון גדול ומואר ורהיטים בצבעי לבן ועץ, הקירות היו מעוצבים בטפטים לבנים עם תבנית של עיגולים, שניים, אחד בתוך השנים אך עיגולים מפותלים עם תבנית ולא חלקים או במתאר אחד. הזכיר לי יותר תבנית טפט של בית מלון מאשר של בית מגורים אך האווירה בחדר היתה יחסית נעימה ונוחה אם כי קצת מבוגרת. חדר אחר שראינו היה צהוב, מאוד צהוב, צהוב ברמות של תאורה צהובה חזקה – לא זוכר אם כבר היו לדים ב2013 או לא. תמונה עם כתמים צהובים חזקים בתוכה וטפט צהוב כתום עם עלים וציורים שחורים סגולים מרוחים שמוסיפים להרגשת הטישטוש ואם כל הצהוב הזה לא הספיק אז היו גם פרחים (לדעתי מלאכותיים) בשני אגרטלים שונים בחדר – אחד על השולחן המרכזי שבין הספות שעליהן היו כריות ורודות ואיך לא – צהובות והשני על שולחן שנמצא לצד אחת הספות הגדולות.

פרט לחדרים האלו שיחסית בלטו אני זוכר בעיקר חדרים לבנים, מאוד לבנים בכל מיני סגנונות לבן – כזה שמשלב לבן עם תכלת עדין או לבן קרמי סטייל הטפטים של הדמוי בית מלון שציינתי או טפטים לסלון קלאסים, אבל עם ריהוט שהוא עוד יותר לבן מהקיר מה שיוצר הרגשה עוד יותר נקיה. יש שיאמרו הרגשה קרה אבל זו לא התחושה שקיבלתי. בכל מקרה נראה כי היום אנחנו הרבה פחות בקטע של גוונים של לבן.

ערך זה פורסם ב-נובמבר 26, 2019. סמן בסימניה את קישור ישיר.