איך נכון לשאת אקדח בצורה יעילה?

אז רכשתם וסט קרבי, חולצה טקטית, מכנסיים טקטיים ומגפי קומנדו ויש לכם גם נרתיק נסתר לנשיאת האקדח אבל האם תוכלו להשתמש בו נכון ברגע האמת? הרבה מבעלי האקדחים עושים את הטעויות הבאות כשהן נושאים את האקדח שלהם בצורה נסתרת:

  1. אמינות – אתם חייבים להיות מסוגלים לתפעל את האקדח בצורה יעילה בכל פעם שאתם צריכים אותו, כלומר 100% הצלחה בשליפת האקדח וירי מדוייק. הרבה תלוי באיכות האקדח שרכשתם אבל בהנחה ומדובר באקדח מאיכות טובה חשוב לשמור את הגישה אליו פשוטה ויעילה ולא להעמיס את החגורה או את הקת באיבזורים או קישוטים.
  2. חשוב לוודא שהקליבר של האקדח שבחרתם הוא מספק. בהנחה והמטרה שלכם היא לעצור מישהו מלפגוע בכם, להרוג אתכם או לאנוס אתכם אז חשוב שהאקדח יהיה מסוגל לעצור את אותו אדם. מהו הקליבר הנדרש כדי לעצור מישהו זו נקודה ששימשה בסיס לויכוחים רבים – האם 9 מילימטר או אולי 3 8 הם מספקים אבל חשוב לקחת זאת בחשבון.
  3. חשוב שהאקדח יהיה נוח – אתם עומדים להסתובב איתו ועם הבגדים שבחרתם כל היום וכל הזמן ולכן חשוב שיהיה לכם נוח והיכולת התנועה שלכם לא תיפגע. לכן חשוב לבחור את הגודל והמשקל הנכון עבורכם, בהתאם לגודל הגוף שלכם, המבנה שלו ויתר הציוד שאתם נדרשים לשאת במהלך היום. לפעמים עדיף ללכת הפוך ובהתאם לנשק האהוב שלכם לבחור את הביגוד הטקטי המתאים, את התיק או הנרתיק וכולי. בגדול כל אחד חי חיים אחרים ומתמודד עם נתונים שונים ולכן קשה לתת תשובה אוניברסאלית לשאלה מה מתאים ונכון עבורכם.
  4. חשוב שהאקדח יהיה ידידותי ולשם כך חשוב להתאמן איתו רבות כדי ליצור זיכרון גוף שישרת אתכם בזמן אמת. זיכרו כי ברגעי האמת לא יהיה לכם זמן לחשוב ולכן במצבי קיצון חיילים, טייסים, שוטרים ואחרים פועלים על פי תרגולות וכדי שתרגולת תיטמע חייבים לחזור עליה אינספור פעמים בצורה יעילה ומהירה. במילים אחרות חשוב שהאצבעות שלכם יכירו את הנצרות של האקדח במידה וקיימות כאלו ושהיד שלכם תדע בצורה עיוורת למקם את עצמה סביב האקדח.

    בפעם הבאה אנסה לכתוב על בחירת חולצת פולו מתאימה.

ערך זה פורסם ב-אוקטובר 14, 2019. סמן בסימניה את קישור ישיר.